میکرونیدلینگ چیست ؟ کاربرد و تاثیر میکرونیدلینگ روی پوست

میکرونیدلینگ برای درمان بیماری های پوستی مورد استفاده قرار میگیرد، با نفوذ سوزن ها به لایه های پوستی یک جراحت خیلی کم و مختصر ایجاد میشود که بدن به آن واکنش نشان میدهد و شروع به بازسازی ناحیه های مختلف میکند، در اینجا دو پروتئین قوام دهنده به نامهای کلاژن، والاستین هست، قبل از انجام میکرونیدلینگ روی پوست حتما برای از بین بردن درد از کرم های بی حسی موضعی استفاده کرد و از مزایای میکرونیدلینگ میتوان به بدون درد بودن اشاره کرد .

میکرونیدلینگ و اثر میکرونیدلینگ بر روی پوست

میکرونیدلینگ چگونه است ؟

سوراخ هایی که روی پوست ایجاد میشود خیلی ریز هستند و با چشم دیده نمیشود و چند ساعت بعد حتما به خودی خود بسته میشود و کمی قرمزی و تورم ایجاد میکند که آن هم چند روز بعد محو میشود، ناگفته نماند که مدت زمان هر جلسه حدودا ۶۰ دقیقه میباشد که ۴۵ دقیقه برای بی حسی و حدود ۱۵ دقیقه درمان میبرد.

عمق درمان در هر موضعی متفاوت است، کرم های پوستی با جلسات درمانی آسان میشود که این یکی از مزیت های این روش است، در حالت های عادی کرم های پوستی فقط تا لایه های سطحی نفوذ میکند و به لایه های زیرین پوست نمی رسد،  در این روش از سرم هایی قبیل  هیالورونیک، و کوکتل های مزوتراپی برای نفوذ به لایه  های درم استفاده میکنند، ناگفته نماند برای پوست های آسیب دیده از گذشته قبل از میکرونیدلینگ سابسیژن استفاده میشود .

 

مزایای میکرونیدلینگ

 • جوانسازی پوست
 • جای زخم ها باید با این روش ازبین برود
 • میتوان برای هر پوستی با هر رنگی استفاده کرد
 • روشن شدن پوست
 • هزینه کم این روش درمانی برای جوان سازی پوست صورت در مقایسه با روش های دیگر مانند لیزر
 • می تواند برای مناطق حساس پوستی مانند بینی، گردن، دور چشم و … استفاده شود.

تعداد و فواصل جلسات میکرونیدلینگ

اکثرا جلسات بین ۴ تا ۶ هفته میباشد که البته برای ترمیم و فرصت دادن به پوست میباشد تعدادجلسات برای جوانسازی پوست ۳ جلسه این فرآیند کلاژن سازی بعد از درمان شروع میشود .

عوارض میکرونیدلینگ چیست ؟

میکرونیدلینگ عوارض آنچنانی ندارد که بیمار نگرانی به همراه داشته باشد ولی خوب بی هیچی هم نیست می توان قرمزی در ناحیه های درمان، ایجاد انواع حساسیت های پوستی، ورم، التهاب را نام برد که موقتی ست و در بازه زمانی کوتاهی از بین خواهد رفت .

میکرونیدلینگ برای متوقف کردن ریزش مو

به تازگی از این شیوه درمانی برای درمان ریزش مو استفاده میشود، از یک غلتک روی پوست سر کشیده میشود، برای ایجاد منافذهای پوست و وارد کردن مواد مغذی و سرم های خاص استفاده میگردد، در این روش  با وارد کردن پروتئین و کاهش میزان دی هیدروتسترون، فولیک های مو تحریک شده و تقویت میشود و در نتیجه در طول زمان موجب افزایش مجدد رشد مو میشود

سوالات متداول در مورد میکرونیدلینگ

سوالات زیادی راجع به این روش به وجود می آید که مختصرا به چند مورد آن می پردازیم؟

 1. آیا روش میکرونیدلینگ درد دارد ؟

خیلی از افراد با دیدن سوزن های این دستگاه این گمان را میبرند که این درمان همراه با درد زیادی است ولی باید بگم که این تصویر چندان هم درست نیست که اگر هم باشد با استفاده از کرم های بی حسی این درد را به صفر رسانده و با خیال راحت می توان این روش درمانی را تجربه کرد .

 1. چند جلسه لازم است برای نتیجه بهتر از این درمان؟

باید عرض کنم که متاسفانه جواب قطعی برای این سوال نیست که چرا که این درمان نسبت به خوبی و بدی پوست شما جلسات خود را دارد ولی  می توان گفت که بسیاری از افراد بعد از ۶ جلسه که به صورت مداوم این عمل زیبایی را انجام داده اند را به نتیجه خود رسیده اند .)

 1. چه کسانی نمیتوانند میکرونیدلینگ را پوست خود تجربه کنند ؟

 • افرادی که هموفیلی بوده اند و از داروهایی نظیر آسپرین استفاده میکنند .
 • خانم های باردار
 • افرادی که دیابت دارند
 • افرادی که پرتو درمانی انجام میدهند
 • افرادی که تبخال و عفونت دارند))

Microneedling : میکرو به معنی (کوچیک ) و نیدلینگ یعنی (سوزن زدن) است

80%
Awesome
 • Design
 1. مینا می گوید

  با سلام
  برای همه تیپ پوستی قابل استفاده است؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.