جوانسازی پوست با دستگاه کربوکسی تراپی

جوانسازی پوست با دستگاه کربوکسی تراپی ، کربوکسی تراپی دستگاهی که با تزریق گاز دی اکسید کربن در نواحی مختلف بدن اثرات شگرفی اعم از رفع سلولیت، درمان استریا رفع سیاهی زیر چشم، جلوگیری از ریزش مو، جوانسازی پوست و تحریک کلاژن سازی دارد.

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپیاین روش بدون درد بوده ( البته جهت درمان استریا متوان از کرم های بی حسی موضعی استفاده کرد).

در صورت تزریق زیر چشم (جهت درمان سیاهی زیر چشم) پلک تحتانی و فوقانی تورم مختصری پیدا می کند که معمولا ظرف 4 الی 5 ساعت یا احداکثر 24 ساعت رفع می شود.

همچنین جهت درمان کمکی همراه مزوتراپی برای درمان ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی دیگر از موارد کاربرد آن بعد از سابسیژن برای جلوگیری از چسبندگی مجدد لایه های زیر پوست می باشد.

کربوکسی تراپی باعث افزایش گردش خون منطقه تحت درمان می شود

( با کاهش میزان اکسیژن منطقه درمان که به نام هایپوکسی شناخنه می شود)

لذا بدن جهت درمان این هایپوکسی، خون بیشتری را به منطقه می فرستد تا اکسیژن بیشتری در اختیار بافت تحت درمان قرار گیرد.

 

لذا بدلیل وجود جریان خون بیشتر و همچنین تشکیل عروق جدید در دراز مدت، باعث بهبود خونرسانی به بافت، افزایش کلاژن سازی، پاک شدن مواد رسوب کرده در لایه های پوست ( مثل هموسیدرین) می شود که نتیجه نهایی این عمل، بهبود چین و چروک ها ریز، ساخت کلاژن بیشتر و ترمیم پوست، شفاف شدن زیر چشم می باشد.

همچنین بدلیل فشار گاز تزریقی در ناحیه ی که سابسیژن شده از چسبندگی مجدد لایه های جدا شده ممانعت به عمل می آورد و با تحریک کلاژن سازی باعث بهبود پوست آسیب دیده می شود.

جوانسازی پوست با دستگاه کربوکسی تراپی

یکی از روش های ساده و بدون درد و کم هزینه جوانسازی پوست کل صورت در کسانی که می خواهند پوست صورتشان با کیفیت شود استفاده از کربوکسی تراپی می باشد که در چند جلسه ( هر جلسه 15 دقیقه) انجام می شود. تعداد جلسات در هر فرد و بر اساس سن و کیفیت پوست فرد از 6 تا 10 جلسه متفاوت است.